10 اصل طراحی سایت فروشگاهی در شیراز

در این مقاله از سایت شیراز وب دیزاین که مرجع تخصصی طراحی سایت فروشگاهی و دیگر سایت‌ها در شیراز و دیگر نقاط ایران است، به بررسی اهمیت رعایت اصول طراحی سایت فروشگاهی اشاره شده است.

  • پست بعدی
  • پست قبلی
shop-site-design-01

10 اصل طراحی سایت فروشگاهی در شیراز

طراحی سایت فروشگاهی مجهز اولین نکته‌ای است که در هنگام شروع فعالیت و کسب و کار آنلاین باید به آن توجه داشته باشید. تاکید ما بر طراحی سایت فروشگاهی با امکانات ویژه به این دلیل است که سایت شما به راحتی کلاس کسب و کار وجدیت شما در یک بیزینس آنلاین حساب شده نشان می‌دهد.

طراحی سایت فروشگاهی در شیراز و دیگر نقاط کشور و طراحی انواع سایت در حوزه های آنلاین کاری مختلف انعکاس تلاش، جدیت، اهمیت ارتباط و مدیریت مشتری شماست که از این طریق به کاربران فضای وب و خریداران مجازی منتقل می‌شود.

 

طراحی سایت فروشگاهی در شیراز

 

به همین دلیل توجه به طراحی سایت فروشگاهی یا هر سایت دیگری در هنگام شروع فعالیت در فضای وب و تجارت الکترونیک بسیار حائز اهمیت است. در این مقاله از سایت شیراز وب دیزاین که مرجع تخصصی طراحی سایت فروشگاهی و دیگر سایت‌ها در شیراز و دیگر نقاط ایران است، به بررسی اهمیت رعایت اصول طراحی سایت فروشگاهی اشاره شده است.

 

اصول طراحی سایت فروشگاهی در شیراز

طراحی وب‌سایت فروشگاه اینترنتی و درک اینکه چگونه به طراحی سایت فروشگاهی مدنظر خود نزدیک شوید، فرآیندی است که زمان زیادی را به خود اختصاص می‌دهد. حتی گاها با ورد به مباحث تخصصی طراحی سایت فروشگاهی نیاز به مشاوره کسب و کار امری ضروری و مهم است.

در نهایت، طراحی سایت فروشگاهی شما به اندازه محصولاتی که قصد فروش دارید؛ ارزش و اهمیت دارد. حتی بیشتر؛ یک طراحی خوب به شما کمک می کند تا نرخ تبدیل خود را افزایش دهید و به اهدافی که تعیین کرده اید دست یابید.

طراحی سایت فروشگاهی در شیراز 

طراحی سایت شیراز

 

برای کمک به شما در این زمینه، 10 اصل طراحی سایت فروشگاهی عالی را به اشتراک می گذاریم که باید هنگام درخواست یا سفارش طراحی سایت فروشگاهی در شیراز یا دیگر نقاط کشور به آنها توجه داشته باشید.

 

1.طراحی سایت فروشگاهی بر اساس نوع کسب و کار

طراحی سایت فروشگاهی در وهله اول باید بیانگر نیازها، و خواسته‌های یک کسب و کار باشد. بعنوان نمونه نیاز های طراحی یک سایت فروشگاهی لباس با یک سایت فروش محصولات خانگی تفاوت داشته و بسیار اهمیت دارد که یک کاربر با ورود به سایت به راحتی دریابد که خدمات ارائه شده فروشگاه اینترنتی طراحی شده چه است.

 

راه اندازی سایت شیراز

 

در واقع باید جایگاه محصول گذاری، توضیحات محصول بر اساس اصول سئو، پابلیش تصاویر محصول، مسیر دسترسی آسان کاربر به محصولات و … همگی با بررسی نیاز کاربری و بصورت تخصصی بر اساس حوزه فعالیتی طرح ریزی و در طراحی سایت فروشگاهی پیاده سازی شود.

طراحی سایت فروشگاهی در شیراز وب دیزاین (زئوس) با بررسی طرح، تحلیل رقبا و در نتیجه تدوین استراتژی طراحی یک سایت درخور نیاز کارفرما و کاربران دنبال کننده آن برای اجرا برنامه ریزی می‌شود.

 

2. عکاسی محصول با کیفیت بالا (از جمله پیش نمایش محصول)

یکی دیگر از عوامل ضروری که به شما کمک می کند طراحی سایت فروشگاهی خود را تقویت کنید، عکاسی محصول با کیفیت بالا است. تحقیقات نشان داده که جلوه‌های در روند خرید و بازدید کاربران در فضای وب تاثیر شگفت انگیزی دارد. از این رو عکاسی محصول با کیفیت امروزه از خدمات اصلی یک طراحی سایت فروشگاهی عالی است.

 

طراح سایت شیراز

 

در واقع تصاویر با کیفیت بالا به طور خودکار به حرفه ای بودن و قابل اعتماد بودن مرتبط می شوند. اگر بتوانید محصول خود را به زیبایی به تصویر بکشید، و مردم تا حد ممکن اطلاعات بیشتری از یک تصویر دریافت کنند، احتمال افزایش نرخ تبدیل شما به شدت بالاتر است.

در طراحی سایت فروشگاهی با امکانات ویژه شرایط برای بارگذاری تصاویر با کیفیت مطلوب هم از نظر بصری و هم سئو تکنیکال فراهم است.

 

3. طراحی سایت فروشگاهی با سبک مینیمال (با توجه به جزئیات)

اصولا در یک سایت فروشگاهی کابران با اطلاعات زیادی مثل جزییات توضیحات، اطلاعات محصول و غیره مواجه هستند، از این رو انتخاب یک طراحی فانتزی و شلوغ در صفحه اصلی فروشگاه و دیگر صفحات، نفکیک و پردازش اطلاعات دریافتی را برای بازدید کنندگان سایت و آن‌ها را برای خرید گیج و سر درگم می‌کند.

 

آموزش طراحی سایت فروشگاهی

 

بنابراین، بهتر است برای طراحی سایت فروشگاهی و هر کسب و کار دیگری به سراغ طراحی مینیمالیستی بروید که به احتمال زیاد شامل استفاده از رنگ خنثی (مانند رنگ پس‌زمینه سفید) است. هرچند مینیمالیسم را با ساده گرایی امکانات فروشگاه اشتباه نگیرید، وب سایت هنوز باید حرفه ای و تخصصی طراحی شده که کار هر کاربری را راه بیاندازد.

 

4. طراحی سایت فروشگاهی با یک منو ساده اما کار راه انداز

داشتن منویی که به راحتی دسته ها و محصولات مختلفی را که وب سایت فروشگاهی شما ارائه می دهد به شما نشان می دهد، بخش مهمی از طراحی سایت فروشگاهی شماست. توجه داشته باشید که در طراحی سایت فروشگاهی منو سایت شما به نوعی طراحی شود که دسته بندی محصولات ،دسترسی سریع به یک محصول خاص، و روند تغییر مسیر کاربر در بین صفحات راحت باشد.

بسته به تعداد محصولاتی که یک وب سایت در فروشگاه دارد، توصیه می شود تا حد امکان آنها را به دسته های خاص طبقه بندی کنید.

 

بهترین طراحی سایت فروشگاهی

 

حتی می‌توانید دسته بندی ها را حتی بیشتر اصلاح کنید و در نهایت محصولات مختلف را بر اساس برند و فیلترهای دیگر طبقه بندی کنید. ساختار منوی شما قبل از هر چیز باید منطقی و قابل پیگیری باشد.

نکته: همیشه منوی وب سایت خود (و به طور کلی وب سایت) را برای کم هوش ترین افراد در بین مخاطبان خود بسازید. به این ترتیب، مطمئن می شوید که همه می توانند آن را دنبال کنند.

 

5. نوار جستجو در طراحی سایت فروشگاهی در دسترس باشد

چیزی که عامل کاربر پسند شدن طراحی سایت فروشگاهی  شما را افزایش می دهد داشتن یک فیلد جستجو در دسترس است. با اطمینان از نزدیک بودن یک فیلد جستجو به وضوح قابل مشاهده، افراد احساس می کنند که می توانند به هر جایی که می خواهند در وب سایت شما برسند بدون اینکه دائماً از یک صفحه به صفحه دیگر حرکت کنند.

طراحی آیتم جستجو این به ویژه برای بازدیدکنندگان وب سایت شما که از قبل می دانند به چه محصولاتی علاقه دارند جذاب است.

 

6. پرداخت ایمن در طراحی سایت فروشگاهی

از سری نکاتی که در مسیر طراحی سایت فروشگاهی باید به آن توجه کافی داشته باشید، طراحی و فعال سازی یک درگاه پرداخت ایمن و مطمئن است. با این کار علاوه بر افزودن امکانات اصلی به سایت یک اعتمادسازی بین خود و کاربران سایت فروشگاهی ایجاد می‌کنید.

ایجاد اعتماد نیز مهم است تا قیف فروش آنلاین شما کار کند. اگرچه خرید آنلاین مدتی است که وجود داشته است، اما مردم هنوز در مورد آن شک دارند و از هر سایت فروشگاهی که با آن برخورد می کنند، اقلامی را خریداری نمی کنند.

 

قیمت طراحی سایت فروشگاهی

 

در مواردی که سایت فروشگاهی شما هنور ناشناخته و جدید است، ایجاد این اعتماد با نتایجی که به دست می آورید دست به دست می شود. یکی از کارهایی که می‌توانید برای ایجاد این اعتماد انجام دهید، قرار دادن راه‌حل‌های پرداخت امنی است که مردم قبلاً با آن‌ها آشنا هستند (مانند PayPal) در کانون توجه. به این ترتیب، آنها مطمئن خواهند شد که خرید آنها کاملاً ایمن است و مانع خرید کوچکتر خواهد شد.

 

7. فعال سازی بخش دریافت نظرات مشتریان در طراحی سایت فروشگاهی

یکی دیگر از جنبه های ضروری که تعیین می کند مشتریان شما چقدر مایل به خرید محصولات شما هستند، بررسی محصول است. این یکی از اولین چیزهایی است که مردم هنگام خرید یک محصول به آن نگاه می کنند، خواه قبلاً تجربه ای در مورد محصول داشته باشند یا نداشته باشند.

 

طراحی سایت فروشگاهی رایگان

 

در تست پس از طراحی سایت فروشگاهی اطمینان حاصل کنید که نظرات در صفحات محصول شما به راحتی یافت می شود و همچنین به راحتی قابل پیگیری است. برای مثال، می‌توانید این کار را با اجازه دادن به نرخ ستاره، استفاده از فونت‌هایی که به راحتی قابل خواندن هستند و میانگین امتیاز محصول را در اختیار آن‌ها قرار دهید.

 

8. طراحی سایت فروشگاهی و بهینه سازی آن برای موبایل

در عصری که موبابل هم راستا با کامپیوتر و نسخه‌های دسکتاپ یک فروشگاه اینترنتی طراحی شده در امر جستجوی کاربر سهیم است، توجه به طراحی سایت فروشگاهی با توجه به کاربرانی که از طریق موبایل دنبال کننده شما هستند، امری مهم ضروری است.

از این رو باید توجه داشته باشید صفحات طراحی شده سایت فروشگاهی شما به نوعی رسپانسیو و واکنش گرا باشد که برای دریافت اطلاعات سایت فروشگاهی‌تان روی موبایل یا هر سیستم کاربری دیگری اطلاعات به همان اندازه دسکتاپ وضوح و نظم داشته باشد.

 

9. طراحی و فعال سازی دکمه های Call To Action در طراحی سایت فروشگاهی

یک دکمه فراخوان واضح تاثیر و تاکید منحصر به فردی در بازدید‌های یک سایت فروشگاهی دارد. این به این دلیل است که تنها هدف شما در این سایت فروش است – و پیام‌های فراخوان به این هدف کمک می‌کنند. تماس ها برای اقدام باید کوتاه و مختصر باشد تا توجه خریدار بالقوه را جلب کند. سعی کنید از فونت ها و رنگ های مختلف استفاده کنید تا فراخوانی خود را منحصر به فرد کنید.

علاوه بر این موارد طراحی دکمه‌های فراخوان برای برقراری ارتباط با مشتری در ادامه یا طراحی ایجاد باشگاه مشتریان یک فروشگاه منبع و مرجع کافی است.

 

10. اهمیت زمان بارگذاری در طراحی سایت فروشگاهی

در طراحی سایت فروشگاهی به این نکته توجه داشه باشید که هیچ کس از بارگذاری کند صفحات خوشش نمی آید. زمانی که یک وب سایت زمان زیادی برای بارگذاری نیاز داشته باشد، باعث می‌شود که مشتریان به جای دیگری بروند، که این بسیار آزاردهنده است.

 

طراحی سایت رایگان با گوشی

 

وب‌سایت‌هایی که آهسته بارگذاری می‌شوند به این معنی است که مشتری قبل از اینکه بتواند از وب‌سایت استفاده کند، باید منتظر بارگذاری صفحه باشد. بارگذاری آهسته صفحات و تصاویر/توضیحات محصول می تواند باعث از دست دادن فروش شما شود. سعی کنید از یک تم بهینه شده برای موبایل یا سبک وزن استفاده کنید و مشکلات بارگذاری کند را با کمک توسعه دهندگان وب سایت برطرف کنید.

 

طراحی سایت فروشگاهی با یک تیم متخصص

همانطور که در بخش‌های قبلی اشاره داشتیم برای طراحی یک سایت فروشگاهی پر بازدید و تاثیر بر فروش یک فروشگاه با طراحی صفحات سایت منحصر به فرد باید به یک تیم متخصص رجوع کنید. سفارش طراحی سایت فروشگاهی‌تان را به افراد غیر مطلع نسپارید و برای رشد کسب و کار آنلاین‌تان طراحی یک سایت فروشگاهی تخصصی را جدی بگیرید.

شیراز وب دیزاین با شعار طراحی سایت در بستر یک شرکت متخصص و با تجربه (زئوس) برای دسترسی شما به یک سایت فروشگاهی کاربردی و اجرای تکنیک‌های سئو و بهینه سازی سایت و مشاوره در این زمینه به طراحی و راه اندازی انواع وب سایت در سطح کشور مشغول است.

شما می توانید با یکی از راه‌های ارتباطی سایت مثل ثبت سفارش طراحی سایت، تماس با مشاورین یا ارسال ایمیل با ما در ارتباط باشید.

Comments

No comment yet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • پست بعدی
  • پست قبلی